تبلیغات
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کج - ركورد شاون مایكلز در رسلمنیا، صحبتهای او بعد از بازنشستگی
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کجركورد شاون مایكلز در رسلمنیا، صحبتهای او بعد از بازنشستگی

 

 • شاون مایكلز بازنشسته شد اما ...

شكست 28 مارس در برابر آندرتیكر در رسلمنیای 26 بر روی یكی از چهره‌های مهم ورزش كشتی حرفه‌ای سایه افكند و شاون مایكلز بازنشسته شد. مایكلز 44 ساله شب بعد برای صحبت در مورد بازنشستگی در راء حاضر شد و با تشویق خوب مردم روبرو شد و اعلام كرد كه او دیگر كشتی نخواهد گرفت.این كاملا واضح و روشن هست كه شاون در مورد بازنشستگی خود صادقانه سخن گفته است اما بسیاری معتقد هستند كه با توجه به شرایط سنی و آمادگی جسمانی، شاون كاملا از صحنه حذف نخواهد شد. شاون مایكلز صحبت از بازنشستگی خود را از دو سال قبل و تماشای خداحافظی ریك فلیر آغاز كرد، فلیری كه به گفته خود شاون، با تماشای مسابقات او در زمان نوجوانی بوده كه شاون ترغیب شده تا یك كشتی گیر بشه. شاون تا كنون چندین مرتبه خداحافظی كرده است. مرتبه اول پس از ناكامی در آزمایش مواد مخدر بود كه بلافاصله بعد از اتمام زمان تعلیق به مسابقات بازگشت. او سپس در اوایل سال 97 صحبت از خداحافظی كرد و دلیل اون مصدومیت زانو بود كه جمله معروف "لبخند من گم شد" رو به یاد همگان میاره اما تنها دو ماه بعد و بدون انجام عمل جراحی بازگشت و اولین حركت او در رینگ بك فلیپ بود. یك سال بعد و بعد از مصدومیت از ناحیه كمر شاون آخرین مسابقه خودش را در رسلمنیا انجام داد تا با واگذاری كمربند بازنشسته شود. این بازنشستگی چهار سال به طول انجامید هر چند كه شاون در این مدت یك مسابقه محلی نیز انجام داده بود. چندین بار در سالهای اخیر وقتیكه شاون برای استراحت و یا به دلیل مصدومیت از مسابقات به دور بود به مقامات اعلام می‌كرد كه بازنشسته شده است و این جمله تقریبا به یك جك تبدیل شده بود حتی یكبار تریپل اچ به شوخی در راء گفت كه چگونه شاون همیشه صحبت از بازنشستگی میكنه اما هیچ كس حرف او رو باور نمیكنه. با اینكه هر زمان شاون به دور از مسابقات بود و كمپانی به كمك او نیاز داشت، شاون از این كار دریغ نمی‌كرد و چندین بار هم به تماس‌های تلفنی مسئولان با او اشاره كرده بود اما شاید این بار قضیه كمی فرق كنه چرا كه شاون از سال 2008، تاریخ رسلمنیای 26 را برای خداحافظی انتخاب كرده بود.
در طول چند ماه گذشته شاون به دوستان خود گفته بود كه این آخرین مسابقه او خواهد بود و در حالیكه در حال خداحافظی با تماشاگران بود، طرفداران فریاد می‌زدند "یك مسابقه دیگر" كه شاون با گفتن این جمله اونها رو ساكت كرد:"من شرایط بازنشستگی در كشتی حرفه‌ای رو میدونم اما نمیخوام از حرفم برگردم و واقعا امیدوارم كه دیگه كشتی نگیرم."
در تاریخ تعداد كمی از كشتی گیران بوده اند كه بعد از خداحافظی هرگز بازنگشتند كه قابل توجه‌ترین اونها جك بریسكو هست اما او بدون هیچ هیاهویی رسلینگ را ترك كرد. برت هارت نیز در سال 2000 كشتی حرفه‌ای را ترك گفت كه دلیلش تكان در مغز و بیهوشی بود و در سال 2010 شاهد بازگشت او بودیم. همچنین استیو آستین هم به دلیل مصدومیت مزمن از ناحیه گردن این ورزش را كنار گذاشت و از لحاظ مالی نیز در شرایط خوبی قرار داشت و نمیخواست با ادامه كار سلامتی خودش را بیشتر به خطر بیندازه. كریر "د راك" بسیار منحصر به فرد به پایان رسید. او با انجام آخرین مسابقه‌اش در رسلمنیای 20 در مدیسن اسكوئر گاردن به طور كامل به هنرپیشگی روی آورد اما ماه بعد به فكر یك سناریو برای رسلمنیای 21 در هالیوود افتاد اما دبلیو دبلیو ای بدون تماس با او اجازه داد تا قرارادش در پایان سال 2004 منقضی بشه و دوستان راك برای او یك مراسم خداحافظی گرفتند و راك تا به امروز دیگر كشتی نگرفته است. منظور ما از مطرح كردن این موضوع این هست كه تقریبا اكثریت برای یك مسابقه دیگر كه نیز شده باز گشته اند. یك نكته دیگر وضعیت مالی سوپراستار هست و اعتقاد بر این هست كه شاون مایكلز در وضعیت مالی خوبی به سر میبره و به احتمال زیاد او در سالهای اخیر برای هر سال مبلغ دو میلیون دلار درآمد داشته است. با توجه به درامد قبلی او و بازده شاون در این چند ماه پیش بینی میشه كه رقم دستمزد او برای منیای امسال 6 رقمی باشه (كه البته این به میزان خرید نیز مرتبط هست) و با توجه به این مسائل شاون از لحاظ مالی كاملا تامین هست اما بر خلاف ورزشهای واقعی كه وقتی ورزشكار به سن خاصی میرسه دیگر نمیتونه در سطح اول باشه (حتی اگر اون ورزشكار مایكل جردن باشه) ولی در كشتی حرفه‌ای بازگشت‌ها همیشه وجود داره.

 

 • صحبت‌های شاون مایكلز در راء بیست و نهم مارس 2010

مایكلز به داخل رینگ میاد اما قبل از اینكه صحبتهای خودش را آغاز كنه آهنگ آندرتیكر زده میشه و تیكر به روی رمپ میاد. تیكر نوك كلاه خودش را به نشانه احترام به شاون مایكلز خم میكنه و بعد اونجا رو ترك میكنه. شاون صحبتهای خودش را اغاز میكنه و اشاره میكنه كه از سن 23 سالگی هر هفته به خانه‌های مردم آمده است و در حال حاضر 44 ساله هست (البته در اینجا شاون به آغاز حضور خودش در تلویزیون دبلیو دبلیو اف اشاره میكنه چرا كه پیش از اون در AWA حضور داشت اما از اونجا اخراج شد و ESPN تا چند سال مسابقات او را پخش نمی‌كرد.) در این لحظه فریاد "تَنك یو شاون" از سوی تماشاگران بلند میشه و مایكلز در پاسخ به ابراز محبت تماشاگران میگه "من از شما متشكرم". یك قطره اشك از چشمان شاون مایكلز جاری میشه و شاون میگه در طول این زمان‌ها طرفداران كشتی همه چیزی بودند كه من داشتم و تنها زمانیكه من خودم را دوست داشتم موقعی بود كه در رینگ كشتی بودم. شاون از تریپل اچ تشكر میكنه كه برای 16 سال دوست وفاداری برای او بوده و در زمانهایی كه اكثریت از او نفرت داشتند، تریپل اچ از او حمایت كرده. شاون میگه من برای تشكر از همكاران مردد بودم و دلیلش ترس از ترك آنها بود. شاون از تمام عوامل تولید، فیلمبردار و ... تشكر میكنه و بعد رو به گزارشگران میكنه و از مایكل كول، جری لاور، جیم راس تشكر میكنه و میگه راس بزرگترین گزارشگر كل تاریخ بوده است (شاید شاون در ته دلش میخواست تا جی آر آخرین مسابقه او را گزارش كنه). شاون در ادامه سپاسگزاریهاش از آدام تشكر میكنه كسی كه ویدئو پكیج‌ها (پروموها) را تولید میكنه و شاون اعتقاد داره این ویدئو پكیج‌ها او رو بهتر از چیزی كه هست نمایش می‌داد.
اینبار فریاد "یك بازی دیگر (One More Match)" از سوی تماشاگران شنیده میشه و شاون در پاسخ میگه من نمیخوام به آندرتیكر بی احترامی كنم یا از حرف خودم برگردم. شاون در اینجا آشكارا اعلام نمیكنه كه دیگر مسابقه‌ای نخواهد داشت اما سعی میكنه تا حد امكان این منظور رو برسونه كه در زندگی خیلی از چیزها قابل تغییر هست و سرانجام میگه "واقعا امیدوارم كه دیگر مسابقه‌ای نداشته باشم". تماشاگران به صحبت شاون احترام میزارند.
لازم به ذكر هست در حالیكه این خداحافظی بسیار احساسی و غم انگیز بود اما به هیچ عنوان قابل مقایسه با بازنشستگی ریك فلیر در دو سال قبل نبود. در زمان خداحافظی ریك فلیر كمتر كسی رو می‌شد دید كه در حال اشك ریختن نباشه اما در زمان خداحافظی شاون فقط اشك در چشمان تماشاگران جمع شده بود و شاید دلیل اون بازگشت ریك فلیر به مسابقات اون هم بعد از یك خداحافظی رسمی بود و این ذهنیت رو برای علاقمندان بوجود آورده بود كه این پایان كار شاون مایكلز نیست در حالیكه این امكان وجود دارد تا شاون هرگز مسابقه دیگری انجام نده. در دو سال قبل مردم مدام از بازنشستگی ریك فلیر سخن می‌گفتند اما امسال به جای صحبت از بازنشستگی شاون مایكلز حرف از تاریخی بودن مسابقه شاون و تیكر در رسلمنیای 26 بود.
شاون در ادامه از برت هارت تشكر كرد. او از هارت برای بازگشت و پذیرش این موضوع كه او تغییر كرده است تشكر كرد. او سپس از وینس مكمن تشكر كرد و گفت فكرنمی‌كنم وینس راضی باشه تا این صحبتها رو در جلوی دوربین انجام بدم اما حقیقت این هست كه من هرگز نمیتونستم برای كس دیگری كار كنم. وینس به من فرصت كافی را داد و اگر حمایت‌های او نبود من به اینجا نمی‌رسیدم.
شاون باز هم از طرفداران تشكر میكنه و میگه بچه‌های من میگن كه "بابا به خونه میاد" و بعد با ابراز احساسات به سمت رمپ میره تا ورزشگاه رو ترك كنه كه در این لحظه تریپل اچ وارد میشه و همدیگر رو در آغوش می گیرند و بعد تریپل اچ شبرنگ‌های دی اكس رو به شكل X بر روی زمین قرار میده كه این سمبل بازنشستگی هست چرا كه در سطح آماتور نیز كشتی گیران در هنگام بازنشستگی كفش‌های خود را در وسط رینگ قرار میدن و بعد رینگ رو ترك می‌كنند.

 

 • ركورد شاون مایكلز در رسلمنیا

با اتمام كریر شاون مایكلز و در حالیكه او دو سال پشت سر هم زیباترین بازی رسلمنیا را نیز رقم زده است لیستی از بیشترین دقایق حضور در رسلمنیا در تاریخ تهیه شده است كه در صدر این فهرست شاون مایكلز قرار دارد و به دنبال او آندرتیكر در مكان دوم این رده بندی هست. لیست 15 نفر اول به ترتیب زیر هست:

 1. شاون مایكلز با انجام 17 مسابقه: 301,5 دقیقه
 2. آندرتیكر با انجام 18 مسابقه: 262,5 دقیقه
 3. تریپل اچ با انجام 14 مسابقه: 226 دقیقه
 4. برت هارت با انجام 14 مسابقه: 207,3 دقیقه
 5. هالك هوگن با انجام 12 مسابقه: 170,8 دقیقه
 6. اج با انجام 9 مسابقه: 147,9 دقیقه
 7. كین با انجام 14 مسابقه: 133,2 دقیقه
 8. كریس جریكو با انجام 9 مسابقه: 130,2 دقیقه
 9. د راك با انجام 8 مسابقه: 123,3 دقیقه
 10. مت هاردی با انجام 9 مسابقه: 120,5 دقیقه
 11. رندی سویج با انجام 11 مسابقه: 119 دقیقه
 12. رندی اورتن با انجام 7 مسابقه: 106,4 دقیقه
 13. كریستین با انجام 7 مسابقه: 102,8 دقیقه
 14. استیو آستین با انجام 7 مسابقه: 100,8 دقیقه
 15. كرت انگل با انجام 7 مسابقه: 93,8 دقیقه
چهارشنبه 25 فروردین 1389 توسط hbk | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
hbk
پاتوق دختر پسرای ایرانی
همه پیوندها
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
آذر 1388
مهر 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
ركورد شاون مایكلز در رسلمنیا، صحبتهای او بعد از بازنشستگی
خاداحافظی شان مایكلز
شان مایكلز در رسلمنیا
تاریخچه بازیهای شان مایكلز تا April 16, 2007 - RAW
كار به طور پاره وقت
واژه ها و اصطلاحات به كار رونده در دنیای پرورسلینگ
بررسی مونترال اسكروجاب‌((شان مایكلز در برابر برت هارت))
Iwill give you a Show like you have never ever seen before ..why ? Because I can
دل شكستگی و پیروزی
return hbk
تایترون شان
اسمکدان جمعه ، 3م جولای سال 2009
اندرتیکر و منکایند
راو 1 ژوئن 2009
آسیب دیدگی شان مایکلز
لیست آخرین مطالب
بیو گرافی شان مایکلز
رینگ
کشتی کج چیست؟
تاریخچه مسابقات hell in cell
معرفی برخی از مبارزات کشتی کج
بهترین کشتی گیر تاریخ wwe کیست؟


بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :