تبلیغات
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کج - واژه ها و اصطلاحات به كار رونده در دنیای پرورسلینگ
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کجواژه ها و اصطلاحات به كار رونده در دنیای پرورسلینگ
برای هر اصطلاحی ابتدا یك ترجمه ی مختصر و سپس توضیح كاملی ارایه شده و همچنین برای فهم بهتر شما عزیزان از مثال های متنوع برای تشریح هر اصطلاح استفاده كرده ایم.
 • انگل: (Angle)

در كشتی حرفه ای به معنای دسیسه هست.
انگل یك سری از اتفاقاتی هست كه بین دو كشتی كچ كار بوجود میاد و باعث ایجاد حس انتقام گیری یكی از طرفین از كشتی كچ كار دیگری می شه. به عنوان مثال: حمله ای كه كین به لیندا مكمن در راء كرد باعث بوجود امدن یك استوری لاین بین شین مكمن و كین شد تا شین انتقام مادرش رو از كین بگیره.

 •  بیبی فیس: (Baby Face)

در كشتی حرفه ای به معنای شخصیت مثبت هست. كشتی كچ كاری كه شخصیت مثبت و خوب استوری لاین و محبوب تماشاچیان هست رو بیبی فیس می گویند. اغلب استوری لاین ها تقابل بین دو فرد با شخصیت های مثبت و منفی هست. به عنوان مثال:در استوری لاین بین تریپل اچ و گلدبرگ در سال 2003 گلدبرگ بیبی فیس و شخصیت مثبت داستان بود.

 • بلیدینگ: (Bleeding)

در كشتی حرفه ای به معنای مسابقه ی خونین هست. در كشتی كچ همواره مسابقاتی ازجمله هل این سل و استیل كیج و لست من استندینگ دارای جذابیت زیادی هستند اما زمانیكه كشتی كچ كارها می خواهند مسابقه ی خود را واقعی تر و شدیدتر جلوه بدن و تماشاچیان رو بوجد بیارن اقدام به شكستن سر همدیگر از راه های مختلف می كنن. اما نكته ی جالب دراینباره مربوط به كشتی كچ های اكادمیك و مبتدیانه هست كه در ان مسابقات خونریزی كشتی كچ كارهارو منیجرهاشون در فرصت های مناسب انجام می دن!!!
حادثه ی تلخی هم كه مربوط به این قضیه هست برای اریك كولاس 17 ساله در مسابقه با نیو جك اتفاق افتاد و وی از فرط خونریزی قادر به ادامه ی مسابقه نشد.

 • بلو اپ: (Blow Up)

در كشتی حرفه ای به معنای تجدید قوا هست. در اكثر مسابقاتی كه مدت زیادی بطول می انجامند هر دو كشتی كچ كار با استفاده از فنون اسلیپر و سابمیشن سعی به تجدید قوای تحلیل رفته ی خودشون می كنن تا بلكه كمی خستگی در كنن.
به عنوان مثال: در مسابقه ی ایرون من یك ساعتی معروف بین برت هارت و شاون مایكلز هردو كشتی كچ كار بعد از مدتی كه كاملا خسته می شدن و توان بلند شدن نداشتن سعی می كردن كه با انجام حركات اسلیپر و سابمیشن مانند قوای تحلیل رفته ی خودشونو بدست بیارن و استراحتی هم كرده باشن.

 • بوكر: (Booker)

در كشتی حرفه ای به معنای رهبر و فرد همه كاره هست. فردی كه از استعدادیاب های برتر هر برندی هست و از استعدادهای نهفته ی هر كشتی كچ كاری باخبر هست رو به عنوان همه كاره ی درنظر می گیرن. این اشخاص اغلب تعیین كننده ی مسابقات و استوری لاین ها و برنده و بازنده های مسابقات هستند.
به عنوان مثال: پاول هیمن و تامی دریمر دراغلب اتفاقات و مسابقات انجام شده ای سی دبلیو نقش اصلی و تعیین كننده رو داشتن.

 • بویز: (Boys)

در كشتی حرفه ای به معنای معرفی هست. بویز یك دوره در كشتی كچ هست كه در ان زمان كشتی كچ كارها شروع به معرفی خودشون می كنن تا از این طریق حساب خودشونو با بقیه ی افرادی كه در پشت صحنه كار می كنن جدا كنن!!!
به عنوان مثال:مصاحبه هایی كه در هاوس شوها انجام می شه.

 • برادوی: (Broadway)

در كشتی حرفه ای به معنای مقرر هست. اغلب به مسابقاتی كه در یك زمان مشخص خاتمه پیدا می كنن برادوی می گویند. به عنوان مثال:مسابقات بیت د كلاك نوعی برادوی هست.

 • بامپ: (Bump)

در كشتی حرفه ای به معنای سقوط هست. وقتیكه كشتی كچ كاری در حین مسابقه از بلندی پرت می شه و قادر به ادامه ی مسابقه نیست رو بامپ می نامند.
به عنوان مثال:سقوطی كه میك فالی در مسابقه ی بیادماندنی خودش با اندرتیكر از بالای قفس داشت به بزرگترین بامپ تاریخ دبلیو دبلیو ای معروف هست.

 • بوری: (Bury)

در كشتی حرفه ای به معنای تضعیف شدن هست. زمانیكه كشتی كچ كاری براساس یك استوری لاین مسابقات مهم و حساس رو می بازه و محبوبیت و قدرت خودشو از دست می ده نوعی بوری محسوب می شه.
به عنوان مثال:كریس جریكو در سال 2005 بعد از رسلمینیا 21 چنین شرایطی رو داشت تا اینكه بعد از سامراسلم 2005 توسط اریك بیشاف از كمپانی اخراج شد.

 • كند هیت: (Canned Heat)

در كشتی حرفه ای به معنای هیجان مجازی هست. این حقه اغلب برای مهیج تر كردن مسابقات انجام می شه و بدین ترتیب صدای ضبط شده ای از تماشاچیان كه در حال خوشحالی و جیغ كشیدن هستن رو در شوی تلویزیونی پخش می كنن تا شور و هیجان رو به مسابقات وارد كنن. در دهه ی 90 كمپانی دبلیو سی دبلیو اغلب از این حقه برای پرشورتر كردن جو ارنا و مسابقات استفاده می كرد.
به عنوان مثال:مسابقاتی كه گلدبرگ در دوران خودش در دبلیو سی دبلیو داشت از این قاعده مستثنی نبود و در عین تعجب زمانیكه از تلویزیون صدای جیغ و فریاد میومد تماشاچیان خیلی خونسرد روی صندلی های خودشون نشسته یودن!!!

 • كارنی: (Carny)

در كشتی حرفه ای دارای دو معنی است:
   
یك به معنی جشن: این اصطلاح مربوط به اوایل پیدایش كشتی كچ هست كه در ان زمان ها كشتی كچ به عنوان فعالیتی ورزشی برای مجالس بزرگ جشن بود.

دوم به معنی پنهان كاری: این اصطلاح مربوط به كشتی كچ نوین هست كه یك نوع زبان خاص میان كشتی كچ كارها می باشد تا زمانیكه ان ها درمیان جمعیت هستن اجازه ندهند كه مردم از حرف هایشان سر در بیارن.
به عنوان مثال: وقتی مبارزات كشتی كچ كارها به داخل تماشاچیان كشیده می شود كشتی كچ كارها برای اینكه بتونن فنون خود رو به هم بزنن بطوریكه تماشاچیان متوجه صحبت ان ها نشوند از این زبان استفاده می كنن.

 • كلین فینیش: (Clean Finish)

در كشتی حرفه ای به معنای پایان یافتن قانونی یك مسابقه هست. نتایج مسابقاتی كه در ان ها تقلبی صورت نگیره و شخصی در نتیجه ی بدست امده دخالتی نداشته باشد به كلین فینیش معروف هستند.
به عنوان مثال:مسابقه ی بین اندرتیكر و شاون مایكلز در رسلمینیا 25 نمونه ی بارزی از یك كلین فینیش بود.

 • دارك مچ: (Dark Match)

در كشتی حرفه ای به معنای مسابقات پیشواز برای شروع یك شو هست. مسابقاتی كه قبل از شروع شو (مسابقات هفتگی یا پی پی وی) برگزار می شن و به روی انتن نمی روند و پخش نمی شوند رو دارك مچ می نامند. هدف از برگزاری دارك مچ ها ایجاد شور و هیجان به تماشاچیان حاضر در ارنا و اماده كردن ان ها برای تماشای ادامه ی شو هست. اغلب كشتی كچ كارها در دبلیو دبلیو ای دارك مچ های فراوانی چه در راو و اسمكدان و ای سی دبلیو و چه در پی پی وی ها داشته اند.
به عنوان مثال:دارك مچ بین برادران كالون با جان موریسون و میز كه در رسلمینیا 25 به صورت لامبرجك تگ تیم دونفره برگزار شد تونست نظر اكثر تماشاچیان رو برای پیشواز از این پی پی وی معتبر جلب كند.

 • داستی فینیش: (Dusty Finish)

در كشتی حرفه ای به معنای پایان یافتن پر سر و صدای یك مسابقه هست. در بیانی دیگر زمانیكه داوری در حین مسابقه ای دچار اسیب دیدگی می شه و داور دیگری جای او قضاوت مسابقه رو بر عهده می گیره و فرد برنده رو تعیین می كنه و پس از ان داور اولیه (اصلی) به حال میاد و تصمیم داور دوم (داور جایگزین) رو رد می كنه و بدین ترتیب مسابقه نافرجام می ماند. این كار رو داستی رودز ابداع نكرد اما چون زمانیكه همه كاره ی دبلیو سی دبلیو بود اغلب از این روش برای گنگ كردن تماشاچیان استفاده می كرد و بدین ترتیب نام داستی روی این كشمكش گذاشته شد.
به عنوان مثال:در دسامبر سال 2004 و در راء مسابقه ای 3 نفره (تریپل تریت) بین تریپل اچ و ادج و كریس بنوا برای عنوان قهرمانی سنگین وزن های دنیا درنظر گرفته شده بود و داور اصلی ان مسابقه ارل هبنر بود اما در اواخر مسابقه در برخوردی كه با تریپل اچ داشت اسیب دید و سپس مایك كیودا به عنوان داور دوم یا داور جایگزین قضاوت مسابقه رو به عهده گرفت و اج رو به عنوان برنده ی مسابقه معرفی كرد اما زمانیكه ارل هبنر به حال اومد برنده رو كریس بنوا اعلام كرد!!!

 • فیود: (Feud)

در كشتی حرفه ای به معنای دشمنی هست. سری مسابقاتی كه باعث بوجود امدن اختلاف و درگیری بین دو كشتی كچ كار می شوند به فیود معروف می باشند.
به عنوان مثال: در سال 2005 تیم دونفره ی باتیستا و مرحوم ادی گویررو در اكثر مسابقات تگ تیم پیروز می شدن و باتیستا و ادی هم با هم دوست بودن تا اینكه در مسابقه با گروه ام ان ام ادی بطور غیر عمد ضربه ای به كمر باتیستا وارد كرد كه همین اقدام غیر عمد ادی باعث بوجود امدن اختلاف و درگیری میان وی و باتیستا و مسابقه ی بین این دو در نو مرسی 2005 شد.

 • اف بامب: (F-Bomb)

در كشتی حرفه ای به معنای توهین كردن هست.  زمانیكه یك كشتی كچ كار در یك مصاحبه ی مخصوص به رقیب خودش ناسزا و بد و بیراه می گه به اصطلاح اف بامب نامیده می شه. كه اغلب این اتفاقات در پخش شوهای تلویزیونی هفتگی كه شامل زیر مجموعه ی مسابقات  راو یعنی هیت و زیر مجموعه ی مسابقات اسمكدان یعنی ولاسیتی صورت می گرفت.
به عنوان مثال: در ولاسیتی سال 2003 و قبل از سامراسلم مت هاردی مصاحبه ی توهین امیزی علیه زگ گوان انجام داد.

 • گس اپ: (Gass Up)

در كشتی حرفه ای به معنای بزرگ كردن اندام هست. زمان تعلیم و توجیه كشتی كچ كارها برای استفاده ی مناسب از مواد مجاز برای بزرگ كردن اندام خود ازجمله:  بازوها و پاها در كشتی كچ به گس اپ معروف هست.
 به عنوان مثال: اسكات استاینر در سال 2000 تحت تعلیم و اموزش برای بزرگ كردن بازو ها و سینه های خودش بود.

 • جیمیك: (Gimmick)

در كشتی حرفه ای به معنای حقه هست. زمانیكه كشتی كچ كاری دارای شخصیتی حیله گر و حقه باز هست در اصطلاح به شخصیت او جیمیك می گن و همچنین به ابزار و وسایلی (مانند میز چوبی) كه در كشتی كچ خیلی سریع شكسته می شن و استقامت خاصی  ندارن (وسیله ی گول زنی تماشاچیان) ابزار جیمیك می گن.
به عنوان مثال: شخصیت حقه باز مرحوم ادی گویررو شخصیتی جیمیك بود.

 • گو هوم: (Go Home)

در كشتی حرفه ای به معنای تمام كردن یك مسابقه هست. این اصطلاح همواره برای اگاه كردن رقیب و داور برای تمام كردن مسابقه بكار می ره و اغلب برای  زدن فینیشرهای خودشون به هم و تمام كردن مسابقه این جمله رو می گن.
به عنوان مثال: در نو وی اوت 2008 و در مسابقه ی الیمینیشن چمبر راء در پایان بازی تریپل اچ و جف هاردی بعد ازینكه توان ادامه ی كار رو نداشتن از طریق داور مسابقه كه مارتی الیاس بود این جمله رو به عنوان زمان فرارسیدن پایان بازی به همدیگر رسوندن.

 • گرین: (Green)

در كشتی حرفه ای به معنی بی تجربگی هست. تمام سوپراستارهایی كه وارد كمپانی دبلیو دبلیو ای می شن در ابتدا افرادی خام و بی تجربه هستن بدین منظور دوره های اموزشی ویژه ای از طرف كمپانی براشون درنظر گرفته می شه تا ان ها تجربه ی بیشتری كسب كنن تا در مسابقات باعث اسیب دیدگی خودشون و رقیبشون نشن.
به عنوان مثال:گروه تگ تیم لارزیستنس دوره های گرین رو بطوركامل نگذرونده بودن و همین بی تجربگی ان ها باعث شد كه در مسابقه ای نتونن اسپایك دادلی سبك وزن رو به اندازه ی كافی به بیرون پرتاب كنن و بدین ترتیب سر اسپایك دادلی با لبه ی میز برخورد كرد و سپس به شدت به زمین خورد و شكست.

 • گاشر: (Gusher)

در كشتی حرفه ای به معنای فوران هست. گاشر زمانیست كه كشتی كچ كاری در حین انجام مسابقه دچار خونریزی شدیدی می شه بطوریكه خون تمام بدن اونو دربربگیره و این خون هم می تونه از قصد و توسط خود كشتی كچ كار شدید تر بشه و هم می تونه بطور غیر عمد شدت بیابد.
به عنوان مثال:در بكلش سال 2006 و در مین اونت اون پی پی وی شاهد مسابقه ی 3 نفره ای بین جان سینا و تریپل اچ و اج برای تصاحب عنوان قهرمانی دبلیو دبلیو ای بودیم كه اواخر مسابقه سر تریپل اچ به طور خیلی وخیم شكست و فشار اوردن های خود تریپل اچ به سرش باعث شد كه او به شدت خونریزی پیدا كنه و صورتش غرق در خون بشه و به همین دلیل بعد از پایان مسابقه 2 واحد خون به او تزریق كردند!!!

 • هارد وی: (Hardway)

در كشتی حرفه ای به معنای سختی هست. در مسابقات كشتی كچ به خصوص مسابقات هاردكور و به زمانیكه هردو كشتی كچ كار همدیگر رو خونی می كنن هارد وی می گویند.
به عنوان مثال:در مسابقه ی هاردكور بیادماندنی بین اج و میك فولی در رسلمینیا 22 دقیقه ی 10 مسابقه زمان خونین كردن همدیگر یا به قولی هارد وی مسابقه بود.

 • هیت: (Heat)

در كشتی حرفه ای دارای دو معنی است:

یك  به معنی مهیج: این اصطلاح درباره ی عكس العمل های تماشاچیان دربرابر حوادث و اتفاقات مسابقه بكار می ره و زمانیكه تماشاچیان به وجد میان از كلمه ی هیت استفاده می كنن.

دوم  به معنی عصبانی: این اصطلاح درباره ی دلخوری كشتی كچ كاران بكار می ره و زمانیكه كشتی كچ كاری به دلیل معینی از شخصی ناراحت هست از این واژه استفاده می كنن.
به عنوان مثال:در هال اف فیم 2008 و زمانیكه راك در حال معرفی كردن خانواده اش كه قرار بود هال اف فیم بشن بود حرف هایی به حالت شوخی به جان سینا گفت كه باعث عصبانیت و ناراحتی شدید وی از راك شد.

 • هیل: (Heel)

در كشتی حرفه ای به معنای منفور هست. در استوری لاین ها به كشتی كچ كاری كه شخصیتی رذل و منفور (منفی) را دارد و تماشاچیان وی را هو می كنن شخصیت هیل می گویند.
به عنوان مثال: در استوری لاین بین تریپل اچ و رندی ارتن در سال 2008 رندی ارتن شخصیت هیل و منفی داستان بود.

 • های اسپات: (High Spot)

در كشتی حرفه ای به معنای شگفت انگیز هست. به حركات خطرناك و ریسكی كه كشتی كچ كارها در حین انجام مسابقه برای به وجد اوردن تماشاچیان و بالاتر بردن كیفیت مسابقه انجام می دهند لحظات های اسپات می گویند.
به عنوان مثال:فنون مونسالت و فراگ اسپلش و سوپراستارز شوتینگ پرس و.......(بطور كلی حركات پروازی) به حركات های اسپات معروفند.

 • هوپ اسپات (فالس كام بك): (Hope Spot)

در كشتی حرفه ای به معنی امیدواری و بازگشت هست. در كشتی كچ به لحظه ای كه كشتی كچ كار در حال كتك خوردن هست و پس از چند دقیقه كتك خوردن به بازی برمی گرده و كنترل مسابقه رو در دست می گیره اما پس از مدتی دوباره كتك می خوره و كنترل مسابقه رو از دست می ده هوپ اسپات یا فالس كامبك می گویند. زمانیكه هاك هوگان در مسابقات خودش این كار رو انجام می داد این اصطلاح به هاكینگ اپ معروف بود. اغلب هوپ اسپات ها برای مهیج تر كردن مسابقه و بوجد اوردن تماشاچیان بین كشتی كچ كارها اتفاق می افتند. همچنین نام دیگر این اصطلاح رست هولد می باشد.
به عنوان مثال: در رسلمینیا 25 و در مسابقه ی بین تریپل اچ و رندی ارتن زمانیكه رندی حركت هد لاك رو بر روی تریپل اجرا كرده بود تریپل اچ برای مدتی خودشو از این فن رها كرد اما دوباره كنترل مسابقه رو از دست داد و از رندی كتك خورد.

 • هات تگ: (Hot Tag)

در كشتی حرفه ای به معنی تعویض طلایی هست. در مسابقات دو نفره ی تگ تیم كشتی كچ كاری كه برای مدت زمان زیادی كتك می خوره و بهش اجازه ی تگ شدن با یارش رو نمی دن و پس از مدتی هر جوری كه شده خودشو به یار تازه نفسش می رسونه و جاشو به او می ده در اصطلاح هات تگ می گویند.
به عنوان مثال: در رسلمینیا 20 و در مسابقه ی تری ان تو هندی كپ مچ بین اولوشن و راك آن ساك كانكشن میك فولی برای مدت زمان زیادی كتك خورد و بهش اجازه ی تگ شدن با راك رو ندادن تا اینكه میك فولی هرجریكه شده بود خودش رو به راك رساند تا یار تازه نفسش وارد رینگ بشه و كنترل مسابقه رو در دست بگیره.

 • هاوس شو: (House Show)

در كشتی حرفه ای به معنی شوهای هفتگی كه پخش تلویزیونی نمی شن هست. اغلب هاوس شوها برای اماده كردن كشتی كچ كارها برای مسابقاتی كه با هم در پیش دارن هست تا ازاین طریق كمی بیشتر با مبارزه كردن با همدیگر اشنا بشن.
به عنوان مثال: هاوس شوهای راو و اسمكدان كه برای اماده كردن كشتی كچ كارهای خودشون برای مسابقات پی پی وی برگزار می شه.

 • دویینگ جاب (پوتینگ اور): (Doing Job / Putting Over)

در كشتی حرفه ای به معنی بازنده شدن هست. در استوری لاین ها به كشتی كچ كاری كه بازنده ی میدان خواهد بود جابرونی یا جابر می گویند. اغلب بازنده های مسابقات كشتی كچ كارهایی هستند كه در پی جا افتادن و كسب تجربه می باشند.
به عنوان مثال: فوناكی به عنوان جابرونی اغلب مسابقات هفتگی اسمكدان و استیون ریچاردز جابرونی اغلب مسابقات هفتگی راء بود.

 • كیفیب: (Kayfabe)

در كشتی حرفه ای به معنی تقلید هست. كیفیب هم نوعی زبان خاص در كشتی كچ هست كه كشتی كچ كارها برای اینكه نذارن مردم از صحبت های ان ها باخبر بشن از این زبان استفاده می كنن.

 • لایت: (Light)

در كشتی حرفه ای به معنی خفیف هست. زمانیكه كشتی كچ كاری ضربات مشت و لگد و در كل فنون خودشو خیلی دقیق و ارام به حریف می زنه در اصطلاح به لایت معروف هست. حركات لایت باعث غیر واقعی تر شدن مسابقه می شه.
به عنوان مثال: ضرباتی كه  چاوو گویررو در مسابقات خودش با دست و پا به حریفانش می زنه ارام و خیلی دقیق و در اصطلاح لایت هست.

 • مارك: (Mark)

در كشتی حرفه ای به معنی توجه داشتن هست. در كشتی كچ به هواداران یك كشتی كچ كار محبوب در اصطلاح مارك گفته می شود كه از این طرفداران پرشور و خونگرم كشتی كچ كار معروف و محبوب همواره تقدیر و تشكر می كنه كه بخاطر او و برای دیدن مسابقات او به ارنا امده اند.
به عنوان مثال: به طرفداران پرشور استیو استین مارك او می گویند.

 • نو سل: (NO Sell)

در كشتی حرفه ای به معنی شكست ناپذیر هست. زمانیكه كشتی كچ كاری ضرباتی رو از طرف حریفش می خوره اما در برابر ضربات استقامت می كنه و هیچ عكس العملی از خودش نشون نمی ده در اصطلاح به نو سل معروف هست.
به عنوان مثال: اندرتیكر در اغلب مسابقات این حركت رو برای شكست ناپذیر بودن خودش انجام می ده.

 • پیپر: (Paper)

در كشتی حرفه ای به معنی مجانی هست. كمپانی دبلیو دبلیو ای برای اینكه بتونه جمعیت وسیعی از تماشاچیان رو به خودش بكشونه با دادن بلیط های محدود رایگانی به ان ها باعث تشویق تماشاچیان برای امدن به ارناها می شه. اغلب این اتفاقات برای مسابقات هفتگی تلویزیونی صورت می گیره تا از این طریق بتونن فروش خوبی برای پی پی وی ها داشته باشن.
به عنوان مثال: همیشه بعد از رسلمینیا و قبل از پی پی وی بكلش تعداد محدودی بلیط رایگان برای تماشاچیان در نظر گرفته می شه تا با استقبال خودشون از ارناها باعث گرم تر شدن شوهای هفتگی بشن.

 • پلنت: (Plant)

در كشتی حرفه ای به معنی مستقر كردن هست. كشتی كچ كاری كه برای كمپانی دبلیو دبلیو ای كار می كنه و در بین جمعیت حاضر در ورزشگاه حضور داره تا باعث جذاب تر شدن مسابقات بشه در اصطلاح به پلنت معروف هست.
به عنوان مثال: برادران بریسكو و مایكل هیز اغلب در بین تماشاچیان برای دیدن مسابقات حضور دارن اگرچه هركدام از ان ها از استعدادیاب های موفق در كشتی كچ می باشند.

 • پاپ: (Pop)

در كشتی حرفه ای به معنی هیاهو هست. به عكس العمل تماشاچیان حین برگزاری مسابقه در اصطلاح پاپ گفته می شود كه این عكس العمل می تونه بصورت تشویق و یا هو كردن هركدوم از كشتی كچ كارها باشه.
به عنوان مثال:در رسلمینیا 23 و در مسابقه ی بین اندرتیكر و باتیستا تماشاچیان با ضربات اندرتیكر به شدت وی رو تشویق می كردن و با ضربات باتیستا به شدت وی رو هو می كردن.

 • پوتیتو (استیف): (Potato / Stiff)

در كشتی حرفه ای به معنی نابود كردن هست. زمانیكه كشتی كچ كاری بطور قانونی با ضربات مشت و لگد و یا حتی با استفاده از ابزار و وسایل غیر قانونی مثل صندلی و پتك و .......حریف خودشو به شدت مجروح می كنه در اصطلاح به ان استیف می گویند.
به عنوان مثال: در سوروایور سریز سال 2005 و در مسابقه ی لست من استندینگ بین تریپل اچ و ریك فلر تریپل اچ با استفاده از پیچ گوشتی و پتك و .......بدجوری ریك فلر رو از پا دراورد.

 • پرومو: (Promo)

در كشتی حرفه ای به معنی پیشرفت هست. به مصاحبه هایی كه در بین شوهای هفتگی یا پی پی وی ها با كشتی كچ كارها درباره ی مسابقات انجام می شه پرومو می گویند.
به عنوان مثال: مصاحبه هایی كه تاد گریشام با كشتی كچ كارها در بك استیج انجام می ده.
*مصاحبه های جنجالی و زیبای راك در بك استیج باعث شده بود كه مردم بهش لقب مستر اف پروموز رو بدن*

 • پوش: (Push)

در كشتی حرفه ای به معنی صعود هست. زمانیكه از كشتی كچ كاری در مسابقات مهمتر و بزرگتری نسبت به گذشته بیشتر استفاده می كنن به وضعیت او در اصطلاح پوش می گویند. این ترفیع درجات و شركت دادن كشتی كچ كارها در مسابقات مهم و بزرگ باعث مجرب تر و محبوب تر شدن او می شه.
به عنوان مثال: سال 2003 تا 2004 سال ترقی رندی ارتن جوان و دست یلفتن او به قله ی موفقیت بود. (قهرمانی بین قاره ای با شكست راب ون دم و مهمتر از ان قهرمانی سنگین وزن های دنیا با شكست دادن مرحوم كریس بنوا)

 • رف بامپ: (Ref Bump)

در كشتی حرفه ای به معنی سوءاستفاده از اسیب دیدن داور هست. زمانیكه داور مسابقه بر اثر ضربه ای اسیب می بینه فرصت مناسبی برای كشتی كچ كار منفور و شخصیت منفی (هیل) هست تا با استفاده از وسایل غیر قانونی نتیجه ی مسابقه رو به نفع خودش كنه. داور هم چون شاهد این ماجرا نیست نمی تونه به حركت غیر قانونی كشتی كچ كار پی ببره.
به عنوان مثال: تریپل اچ در اغلب مسابقات خودش و زمانیكه داور اسیب دیده بود با استفاده از پتك به خواسته ی خودش می رسید و پیروز مسابقات می شد.

 • رود اجنت: (Road Agent)

در كشتی حرفه ای به معنی همیار هست. به اشخاصی كه در پشت صحنه های كشتی كچ فعالیت می كنن و به استوری لاین نویس ها برای جذاب تر كردن داستان ها كمك می كنن و از استعدادیاب های كمپانی كشتی كچ می باشند رود اجنت گفته می شه.
به عنوان مثال: دین مالنكو و پت پترسون و ارن اندرسون و تیم وایت و برادران بریسكو و تونی گارئا و مایكل هیز و جانی ایس و بروس پریچارد و ویلیام ریگال همگی از همیاران و رود اجنت های كمپانی دبلیو دبلیو ای می باشند.

 • اسكرو جاب: (Screw Job)

در كشتی حرفه ای به معنی نافرجام هست. به مسابقاتی كه نتیجه ی بدست امده ی ان ها مورد پسند تماشاچیان نیست مسابقات اسكرو می گویند. معمولا چنین مسابقاتی با شكست یك كشتی كچ كار محبوب در شهر زادگاه خودش (هوم تاون) اتفاق می افته و باعث ناراحتی تمام تماشاچیان می شه.
  بیادماندنی و تلخ ترین اسكرو جاب تاریخ دبلیو دبلیو ای هم مربوط به سال 1997 در مونتریال می شه كه در ان شب فراموش نشدنی برت هارت در كمال ناباوری و در هوم تاون خودش كمربند قهرمانی رو به دلیل اختلاف نظر با وینس مكمن به شاون مایكلز باخت.

 • شوت: (Shoot)

در كشتی حرفه ای به معنی خشونت هست. به حوادثی كه برای جذاب تر كردن استوری لاین ها و مهیج تر كردن رایوالری ها بوقوع می پیوندد شوت می گویند. در بعضی موارد خاص حوادثی كاملا واقعی بطور كاملا ناخوداگاهی به استوری لاین ها اضافه می شه كه باعث بوجود امدن نگرانی در میان استوری لاین نویس ها می شه كه داستان رو به انحراف از راه اصلی كه باید بره نكشونه. اما این اتفاقات واقعی خیلی خیلی كم در دبلیو دبلیو ای اتفاق افتاده و به همین خاطر استوری لاین نویس ها تلاش می كنن كه اتفاقاتی رو به داستان ها اضافه كنن كه باعث واقعی تر شدن دشمنی بین دو كشتی كچ كار بشه.

 • شوتر: (Shooter)

در كشتی حرفه ای به معنی خشن هست. به كشتی كچ كاری كه بر اساس استوری لاین در مسابقات شخصیتی خشن و بی رحم از خودش نشان می ده شوتر می گویند. كشتی كچ كارهایی كه در نقش شوتر ظاهر می شن نیاز به تمرینات طاقت فرسایی برای حضور در چنین مسابقات واقعی می باشند.
به عنوان مثال: شخصیت منكایند (میك فولی) نوعی شوتر بوده است.

 • اسمارت ماركینگ: (Smart Marking)

در كشتی حرفه ای به معنای احترام به تماشاچیان هست. به تقدیر و تشكرهایی كه كشتی كچ كاری از طرفداران خودش می كنه اسمارت ماركینگ می گویند. این كار باعث می شه كه به شخصیت و شعور تماشاچیان احترام گذاشته بشه و همین مهم در طول این بیست و چند سال باعث شده از تمام اقشار و اتباع دنیا علاقه مند به این ورزش پرمخاطره شن.

 • اسپورت اینترتینمنت: (Sport Entertainment)

در كشتی حرفه ای به معنای ورزش و سرگرمی هست. این اصطلاحی هست كه توسط كمپانی دبلیو دبلیو ای معروف شد و خودشو از كشتی كچ واقعی كه فقط به عنوان یك خشونت بود جدا كرد. در اسپورت اینترتینمنت حوادث و اتفاقاتی رخ می ده كه باعث گمراه كردن تماشاچیان می شه و ان هارو به سمت خودش جلب می كنه.
مصاحبه ها و تبلیغات و تصاویری از بك استیج همگی این ها جزو اهم فعالیت های این كمپانی می باشند.

 • اسپات: (Spot)

در كشتی حرفه ای به معنی موضع و جایگاه هست. به مجموعه فنون و حركاتی كه كشتی كچ كاری در حین مسابقه انجام می ده اسپات می گویند. اسپات های هر كشتی كچ كار باعث پیشرفت و محبوبیت او در حرفه اش می شه.
به عنوان مثال: ری میستریو در بدو ورودش به كشتی كچ تونست با استفاده از فنون بسیار زیبایی كه در هر مسابقه اجرا می كرد خیلی زود به یك چهره ی حرفه ای و محبوب بین تماشاچیان و هواداران كشتی كچ تبدیل شه.

 • اسكواش: (Squash)

در كشتی حرفه ای به معنی له كردن هست. وقتی كشتی كچ كاری حریف خودشو بطور شدیدی مجروح كنه و در این راه كشتی كچ كاری هم او را كمك كنه اصطلاحا اسكواش می گویند. اغلب اسكواش ها برای بالاتر بردن (پوش) سطح كاری كشتی كچ كارهای جویای نام هستن.
به عنوان مثال: اسكواش هایی كه برای ولادمیر كازلاو درنظر گرفته شد باعث بالا رفتن سطح كاری وی در كشتی كچ شد.

 • استرچ: (Stretch)

در كشتی حرفه ای به معنی زخمی شدن هست. وقتی كشتی كچ كاری در مسابقه ای به شدت كتك می خوره و اسیب می بینه بطوریكه بوسیله ی برانكارد و با كمك پزشكان به بیرون رینگ منتقل می شه از اصطلاح استرچ استفاده می كنن. استرچ ها اغلب برای واقعی تر نشان دادن استوری لاین ها و مسابقات بین دو كشتی كچ كار هست.
به عنوان مثال: در بكلش 2009 تریپل اچ با برانكارد و كادر پزشكی از رینگ به بیرون منتقل شد تا شاهد استوری لاین به ظاهر واقعی بین تریپل اچ اسیب دیده و رندی ارتن باشیم.

 • سوئرو: (Swerve)

در كشتی حرفه ای دارای سه معنی است كه عبارتند از:
  
یك به معنی شوخی كه كشتی كچ كاری با شخص دیگری انجام می ده.
دوم به معنی تكذیب كردن گفته ها و مصاحبه های كشتی كچ كاری علیه دیگری.
سوم  به معنی پایان یافتن شگفت انگیز یك مسابقه كه باعث متعجب و شوكه شدن تماشاچیان و حتی كشتی كچ كاران و دست اندركاران كمپانی می شه.

 • ترن: (Turn)

در كشتی حرفه ای به معنی تغییر كردن هست. زمانیكه شخصیت كشتی كچ كاری بر اساس استوری لاین مشخصی از هیل (منفی) به بیبی فیس(مثبت) تغییر پیدا می كنه ترن می گویند. اغلب ترن ها برای محبوب كردن و بالا بردن مقام كشتی كچ كار در بین هواداران هست.
به عنوان مثال: تریپل اچ بعد از مصدومیت سال 2007 با كاراكتری مثبت (بیبی فیس) به مسابقات بازگشت.

 • تویینر: (Tweener)

در كشتی حرفه ای به معنی دلنشین هست. به كشتی كچ كاری كه هم شخصیت مثبت (بیبی فیس) و هم شخصیت منفی (هیل) رو در اغلب استوری لاین های خودش داره تویینر گفته می شود.
به عنوان مثال: شخصیت استون كلد استیو استین همواره تویینر بود درحالیكه او همواره محبوب تماشاچیان بود.

 • ویگنت: (Vignette)

در كشتی حرفه ای به معنی نمایش هست. به تصاویر و مصاحبه هایی كه برای معرفی كردن كشتی كچ كار جدید از او نمایش داده می شه ویگنت می گویند.
به عنوان مثال: ویگنت هایی كه از نیتان جونز در سال 2002 در اسمكدان نشان می دادند برای محبوب كردن و بزرگ كردن او در بین هواداران كشتی كچ بود.

 • ورك: (Work)

در كشتی حرفه ای به معنی حرفه هست. به كارهایی كه كشتی كچ كار می بایست در طول فعالیت خودش در كمپانی انجام بده ورك گفته می شه. اغلب این كارها جنبه ها و حوادثی رو نشان می ده كه واقعی نیستند.

 • ورك ریت: (Work Rate)

در كشتی حرفه ای به معنی ارزیابی حرفه هست. به حركات و فنونی كه كشتی كچ كاری در طول مسابقه انجام می ده تا عیار و استعداد خودش رو در این حرفه نمایش بده ورك ریت می گویند.
به عنوان مثال: حركات و فنون تكنیكی كه جف هاردی و ری میستریو در رینگ انجام می دن باعث شده كه همواره مسابقات سطح بالایی رو از ان ها شاهد باشیم.

دوشنبه 16 آذر 1388 توسط hbk | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
hbk
پاتوق دختر پسرای ایرانی
همه پیوندها
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
آذر 1388
مهر 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
ركورد شاون مایكلز در رسلمنیا، صحبتهای او بعد از بازنشستگی
خاداحافظی شان مایكلز
شان مایكلز در رسلمنیا
تاریخچه بازیهای شان مایكلز تا April 16, 2007 - RAW
كار به طور پاره وقت
واژه ها و اصطلاحات به كار رونده در دنیای پرورسلینگ
بررسی مونترال اسكروجاب‌((شان مایكلز در برابر برت هارت))
Iwill give you a Show like you have never ever seen before ..why ? Because I can
دل شكستگی و پیروزی
return hbk
تایترون شان
اسمکدان جمعه ، 3م جولای سال 2009
اندرتیکر و منکایند
راو 1 ژوئن 2009
آسیب دیدگی شان مایکلز
لیست آخرین مطالب
بیو گرافی شان مایکلز
رینگ
کشتی کج چیست؟
تاریخچه مسابقات hell in cell
معرفی برخی از مبارزات کشتی کج
بهترین کشتی گیر تاریخ wwe کیست؟


بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :