تبلیغات
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کج - بررسی مونترال اسكروجاب‌((شان مایكلز در برابر برت هارت))
اخبار کشتی کج_افسانه کشتی شان مایکلز_دانلود مسابقات کشتی کجبررسی مونترال اسكروجاب‌((شان مایكلز در برابر برت هارت))

 

در جریان مسابقات بریكینگ پوینت 2009 خاطرات 12 سال قبل برای همه زنده شد. در جریان برگزاری مسابقه‌ی بین آندرتیكر و سی ام پانك با انجام یك اسكروجاب دیگه، خاطره ی اتفاق مونترال برای همگان زنده شد. بنا بر درخواستی كه شده بود ما این حادثه رو مورد بررسی قرار میدیم و تصمیم گیری در مورد مقصر این قضایا بر عهده‌ی شما خواهد بود.
بر خلاف بسیاری از دشمنی های نمادین در كشتی كج، دشمنی بین برت هارت و شان مایكلز بسیار شخصی بود. علاوه بر انجام مسابقات بزرگ در برابر یكدیگر اونها در بك استیج نیز با هم درگیری داشتند و در رینگ هم به طور آشكار به یكدیگر و خانوادهِ طرف مقابل توهین می‌كردند و مسابقات اونها بحث‌برانگیزترین مسابقات تاریخ بوده و هست.

 

  • جرقه‌ی اولیه‌

این دو اولین بار در یك تگ تیم مچ در مسابقه‌ی بین هارت فاندیشن و راكرز با هم روبرو شدند. در نوامبر 1990، هارت فاندیشن‌(برت و جیم نیدهارت) در مسابقه‌ای كه در ستردی نایتز مین ایونت به انجام رسید كمربندهای تگ تیم رو به راكرز‌(شان مایكلز و مارتی ژنتی) واگذار كرد. در هنگام مسابقه طنابهای رینگ از جاشون در میاد. راكرز تا یك هفته كمربند رو در اختیار داشتند تا اینكه وینس مكمن تصمیم می‌گیره اون مسابقه رو به دلیل مشكلات رینگ به روی ایر نبره. بعد از این كه این مسابقه به روی ایر نمیره، برد راكرز هرگز در تلویزیون اعلام نمیشه و بنابراین قهرمانی راكرز ثبت نمیشه و كمربند تگ تیم دوباره در اختیار هارت فاندیشن قرار می گیره.

 

  • د كلیك (The Kliq)

وقتی برای اولین بار راكرز وارد دبلیو دبلیو اف شد چند روز بعد كنار گذاشته شدند و شان احساس كرد كه در خارج از رینگ تصمیماتی بر ضد اونها اتخاذ شده. وقتی كه شان یك كشتی‌گیر تنها شد به دنبال دوستی با ستاره های اون زمان رفت.اونها به كلیك‌(Kliq) معروف شدند. اعضای این گروه بك استیجی از شان، كوین نش، اسكات هال، سین والتمن و تریپل اچ تشكیل شده بود. این گروه به این بدنام شده بود كه به كریر دیگران لطمه میزنه و اعضای اون مسابقات رو از دست نمیدن. وقتی كوین و اسكات به دبلیو سی دبلیو رفتند، شان قهرمان دبلیو دبلیو اف شده بود. بهترین مثال از نفرت به این گروه زمانی بود كه اسكات هال در سال 2000 وارد ای سی دبلیو شد. او توسط بسیاری از كشتی گیران از رختكن بیرون رانده می‌شد چونكه اكثر آنها معتقد بودند از دست دادن فرصت شغلیشون در دبلیو دبلیو اف به خاطر كلیك بوده.

 

  • رسلمنیای 12

حتی اگر این دو پیش از این با هم جدال داشتند، رسلمنیای 12 جایی بود كه مسائل میان دو طرف شخصی شد. اون مسابقه آیرون من مچ‌(60 دقیقه‌ای) بود. برت تنها چند ماه قبل صاحب كمربند شده بود و بیش از اینكه مسابقه ساده داشته باشه در سفر بود و كشتی می‌گرفت اما شان یك برنامه‌ی بسیار سبك رو داشت تا برای این مسابقه تمرین كنه. در پروموی مسابقه نگاه به شان مثل راكی بود كه به دنبال كسب عزت و افتخار هست و نگاه به برت در نقطه‌ی مقابل قرار داشت. شان پیروز مسابقه شد و برت سكوت كرد.

 

  • دبلیو سی دبلیو تماس گرفت و لبخند من گم شد

بعد از این مسابقه دبلیو سی دبلیو به برت پیشنهاد یك قرارداد بزرگ رو داد. برت به دبلیو دبلیو اف وفادار بود و با امضای یك قرارداد 20 ساله میخواست در كمپانی باقی بمونه. این قضیه گذشت و برای مدت طولانی شایعه شده بود كه برنامه ریزی شده تا شاون در رسلمنیای 13 كمربند رو به برت واگذار كنه. چند ماه قبل از رسلمنیا شان كمربند رو واگذار میكنه و لبخند از روی لبانش گم میشه. شان ادعا میكنه كه دكترها به او گفتند مصدومیت زانو میتونه برای همیشه كریر او رو به پایان برسونه. شایان ذكر هست كه با این كار شان هر سه عنوان قهرمانی خودش در اون دوره كه شامل قهرمانی جهان، اروپا و تگ تیم بود رو از دست داد به علاوه‌ی اینكه دیگه در رینگ فعالیتی نداشت.

 

  • دشمنی ها شخصی شد

شان تنها به فاصله‌ی چند ماه پس از اون مصدومیت به كار خود بازگشت. این دو با وجود اینكه حتی با هم مسابقه نداشتند در رینگ نظرات خیلی بدی رو راجب همدیگر مطرح می كردند. برت صحبتهایی رو در مورد علایق جنسی شان مطرح كرد كه او در پلی .... گیرل حضور داشته. شان هم كامنتی رو در مورد روزهای آفتابی(Sunny Days) برت مطرح كرد كه منظورش امكان ارتباط بین برت و دیوای دبلیو دبلیو اف، سانی بود. مدتی بعد از این اظهار نظرها، شان و برت زد و خورد سختی در رختكن با هم داشتند.

 

  • مونترال اسكروجاب

این دو در سروایور سیریس 1997 برابر هم قرار گرفتند. برت قهرمان بود و این آخرین مسابقه اش پیش از رفتن به دبلیو سی دبلیو بود. مدتی قبل از این مسابقه وینس متوجه شده بود كه برت دیگه خواهان قرارداد 20 ساله نیست. وینس به این بهانه كه واگذاری جنگ دوشنبه شب ها به دبلیو سی دبلیو برایش قابل تحمل نیست، از این تصمیم استقبال نمی كرد. دیگران گفته‌اند از آنجا كه قرار بود كمپانی به یك شركت عام تبدیل بشه وینس نیاز به وام‌های طولانی مدت داشت و شاید به همین دلیل وینس قرارداد 20 ساله رو نبست. برت با وینس قرار گذاشته بود كه در آن شب كمربند رو به شان واگذار نخواهد كرد. او حتی پیشنهاد كرد كه كمربند رو به هر كس دیگری ببازه اما حاضر نبود در كشورش خودش كانادا، مسابقه رو یه شان ببازه. مسابقه در حالیكه برت هیچ تپ اوتی نسبت به شارپ شوتر نداشت به دستور وینس مكمن به پایان رسید و شان سریعا به همراه كمربند به بك استیج رفت. در جلوی دوربین‌های تلویزیونی برت به صورت وینس تف انداخت و تجهیزات تلویزیونی رو شكست و با انگشتان خودش كلمه‌ی دبلیو سی دبلیو رو به تماشاگران نشون داد. در بك استیج نیز برت همین رفتار رو داشت و به وینس بی اعتنایی كرد.

 

  • پیامدها

چند ماه بعد از این اتفاق شان دچار مصدومیتی شد كه او رو نزدیك به 5 سال از مسابقات دور نگه داشت. كریر برت هارت خیلی زود در سال 2000 و خوردن یك كیك از سوی گلدبرگ به پایان رسید. سال قبل از اون هم برادر برت یعنی اوون هارت در یك حادثه‌ی ترادژیك در پی پی وی دبلیو دبلیو اف جان خودش رو از دست داد. وینس از اتفاقات مونترال استفاده كرد تا كاراكتر بسیار منفور مستر مكمن رو در برابر استون كلد پیاده كنه. استوری لاین او با استون كلد بسیار موفق بود و وینس در نهایت به یك میلیاردر تبدیل شد و توانست در سال 2001 كمپانی دبلیو سی دبلیو رو خریداری كنه.

 

  • واقعا چه اتفاقی در مونترال رخ داد؟

در طی این سال ها صحبت‌های زیادی در مورد اون شب شده. در سال 1998 فیلمی با نام رسلینگ وید شادوز (كشتی با تاریكی ها) منتشر شد كه به حوادث پیرامون برت هارت در سال 1997 می‌پرداخت. اونها به برخی وقایع بك استیج نیز دسترسی داشتند. در آن زمان شان گفت كه نمیدونست قرار بود چه اتفاقی بیفته. در سال 2002 شان اشاره كرد كه از این موضوع اطلاع داشته. در سال 2005 شان در زندگی نامه ی خودش اقرار میكنه كه اسكروجاب ایده ی تریپل اچ بود. نكته‌ی دیگری كه نباید از نظر خارج كرد این هست كه زندگی‌نامه‌ی شان تنها چند هفته بعد از انتشار دی وی‌دی برت هارت روانه‌ی بازار شد. عنوان دی‌وی‌دی، برت هارت استوری بود اما زمانیكه برت تصمیم گرفت تا در تنظیم دی وی‌دی با دبلیو دبلیو ای همكاری كنه عنوان و نوع تمركز بر دی‌وی‌دی تغییر پیدا كرد. با وجود اینكه بیش از یك دهه از اون اتفاقات میگذره اما كدورت بین این دو مرد همچنان ادامه داره...

دوشنبه 16 آذر 1388 توسط hbk | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
hbk
پاتوق دختر پسرای ایرانی
همه پیوندها
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
آذر 1388
مهر 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
ركورد شاون مایكلز در رسلمنیا، صحبتهای او بعد از بازنشستگی
خاداحافظی شان مایكلز
شان مایكلز در رسلمنیا
تاریخچه بازیهای شان مایكلز تا April 16, 2007 - RAW
كار به طور پاره وقت
واژه ها و اصطلاحات به كار رونده در دنیای پرورسلینگ
بررسی مونترال اسكروجاب‌((شان مایكلز در برابر برت هارت))
Iwill give you a Show like you have never ever seen before ..why ? Because I can
دل شكستگی و پیروزی
return hbk
تایترون شان
اسمکدان جمعه ، 3م جولای سال 2009
اندرتیکر و منکایند
راو 1 ژوئن 2009
آسیب دیدگی شان مایکلز
لیست آخرین مطالب
بیو گرافی شان مایکلز
رینگ
کشتی کج چیست؟
تاریخچه مسابقات hell in cell
معرفی برخی از مبارزات کشتی کج
بهترین کشتی گیر تاریخ wwe کیست؟


بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :